Rzecz o kremowaniu miodu

Naszą wizytówką są miody kremowane czyli te w postaci masła. Nie są to miody podgrzewane, nie zawierają żadnych dodatkowych substancji!

Co nas wyróżnia? Nasza metoda kremowania jest wyjątkowa, bo odbywa się poprzez ręczne mieszanie miodu w określonym momencie krystalizacji. Miód nie zmienia swojej temperatury, a jedynie strukturę.

Ręczne kremowanie miodu

Na czym polega kremowanie?
Miód z czasem zmienia swoją płynną postać (patoka) na formę stałą (krupiec), zachowując przy tym posiadane walory. Jednak w tej postaci nie jest lubiany z powodu znacznej zwięzłości utrudniającej jego użytkowanie.

Mieszając miód w początkach krystalizacji, zmienia się jego struktura na krystaliczną i nadaje trwałą konsystencję kremu. Zachowuje on przy tym wszystkie posiadane właściwości lecznicze. Jest to możliwe poprzez uniknięcie konieczności jego podgrzewania (nieuniknionego w procesie „standaryzacji”) w rozlewniach, lub przez samego konsumenta w celu „roztopienia”.

Zalety miodów kremowanych:
1) raz przygotowany nie wymaga dekrystalizacji. Nie ma więc konieczności podgrzewania, powodującego zawsze obniżenie walorów, lub wręcz jego dyskwalifikację z powodu niedotrzymania takiego miodu obowiązującej go normy

2) po odwirowaniu i doprowadzeniu go do postaci kremu, długo utrzymuje swoje naturalne właściwości a jakość jest porównywalna z miodem świeżo odwirowanym

3) proces kremowania uwydatnia jego smak i aromat, a miód znacznie jaśnieje
4) przetrzymywany w temperaturze pokojowej pozostaje zawsze w postaci nadającej się do smarowania pieczywa

5) jest lubiany przez konsumentów, bo w trakcie spożywania nie spływa po pieczywie

6) nie rozwarstwia się uniemożliwiając (w normalnych warunkach) proces fermentacji.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty